Uwielbiam pracę z mężczyznami. Wielu moich klientów prosi mnie o pomoc w doborze odpowiedniego stroju na ten wyjątkowy dzień. Dzisiaj opowiem Wam o sile dodatków, które mogą zmienić męską stylizacje w wyjątkową i uroczystą. 

5 niezbędnych dodatków Pana Młodego, o których warto pamiętać to: buty, spinki, krawat/mucha, poszetka, skarpetki. 

POSZETKA- to specjalna chusteczka, którą mężczyzna nosi w brustaszy ( kieszonka na piersi garnituru). Powinna być wykonana z  eleganckiego i gatunkowo dobrego materiału. Powinna być w odcieniu pasującym do krawata czy muchy, ale nie może być w tym samym. W sklepach często możemy znaleźć komplety krawat/mucha plus poszetka – wystrzegajmy się tego. Poszetka to element, który może wyróżnić pana młodego, nadać całej stylizacji elegancji, ale również indywidualności czy pazura. Najbardziej elegancka poszetka, to ta w kolorze białym.

BUTY – bardzo ważny element stroju pana młodego. Zawsze wiązane, skórzane, z  zaokrąglonym czubkiem. Mogą być wydłużone albo zaokrąglone, ale w żadnym razie z kwadratowym dziobem. Im bardziej gładki but, tym bardziej elegancki. Do ciemnego garnituru najodpowiedniejsze będzie obuwie w kolorze czarnym lub ciemnobrązowym, do jasnego beżowe  i jasnobrązowe. Do smokingu i fraka zakładamy czarne lakierki.

SPINKI DO MANKIETÓW – nadają stylu i elegancji. Niezbędne, gdy pan młody wybiera smoking czy frak. To element, dzięki któremu możemy przemycić w stylizacji nie tylko motyw przewodni, ale również indywidualność pana młodego.

SKARPETKI – powinny być gładkie, dłuższe niż standardowe, aby nie odsłaniały gołej łydki. Ich kolor dobieramy do butów, a jeśli spodnie są od nich ciemniejsze, to dopasowujemy je do spodni. Wielu nowoczesnych panów młodych decyduje się na oryginalne wzory i kolory, aby odrobinę odświeżyć sztampowe stylizacje. To dobry pomysł, jeśli charakter uroczystości i strój pana młodego są mniej oficjalne.

KRAWAT/MUCHA – w 2019 roku królować będą muchy. Na rynku mamy coraz większy wybór wzorów i kolorów. Dla bardziej zachowawczych panów proponuję krawat, który jest bezpieczniejszym, ale eleganckim wyborem. W dużym skrócie:

  • krawat zawsze w kolorze ciemniejszym niż koszula,
  • jeśli koszula jest w prążki,  krawat zawsze ma być gładki.
  • jeśli koszula ma wzorki/ kratkę krawat zawsze jest gładki i jednokolorowy.

Małgosia