Praktyczne rady, które sprawią, że oczarujesz kobietę i podbijesz jej serce. Dzisiaj zdradzę Ci tajniki idealnej randki.

Zacznijmy od najważniejszej rzeczy:

 1. Poinformuj kobietę, gdzie zaplanowałeś pierwszą randkę. Dlaczego to takie ważne? Kobieta chce zrobić na Tobie wrażenie, m.in swoim wyglądem, źle dobrany strój do okoliczności, może sprawić, że Twoja partnerka poczuje się niekomfortowo. Jeśli założy, że idziecie na kolację do restauracji, ubierze szpilki i elegancką sukienkę, a Ty zabierzesz ją na mecz czy długi spacer, to może być kłopot.
  p.s. Niesztampowe miejsca zawsze robią wrażenie na kobietach.
 2. Nie spóźnij się. Punktualność to okazanie szacunku drugiej osobie, nie chcesz chyba żeby kobieta na Ciebie czekała.
 3.  Twój strój powinien być dobrany do charakteru randki. Pamiętaj, aby wyglądać schludnie, spójnie, czysto i w miarę elegancko. Nie martw się, w tym pomogę Ci ja, Twoja Męska Osobista Stylistka.
 4. Kwiaty-to romantyczny gest, który doceni wiele kobiet. Zapunktujesz. Postaw na bukiet, nie na jedną różę. Mężczyzna kupuje kwiaty, chłopiec w LO czy student pojedynczy kwiatek. W kwiaciarni poinformuj florystkę, w jakim celu kupujesz kwiaty, doradzi Ci z wyborem odpowiednich. Możesz postawić na klasykę, czyli róże, albo bardziej oryginalny bukiet.
 5. Telefon komórkowy -wycisz go proszę, niech zostanie w Twojej kieszeni. Czy przez te 2-3 godziny stanie się tragedia jeśli go nie odbierzesz. Przeraża mnie widok par, które w restauracji, zamiast ze sobą rozmawiać, spędzają czas z nosem w komórce.
 6. Mowa ciała-wpływa na to jak jesteś postrzegany przez innych ludzi. To jak zachowuje się Twoje ciało ma znaczenie. Atrakcyjność nie jest kwestią wyglądu, zasobu Twojego portfela, interesującej pracy czy kilku mądrych tekstów. Często kobieta, zanim otworzysz jeszcze usta, już wie, czy jej się podobasz czy nie. Bądź świadomy co się dzieje z Twoim ciałem, popracuj nad mową ciała, m.in nad tonem głosu, mimiką, rękami. Ton głosu może zdradzić Twoją pewność siebie, albo jej brak, zdecydowanie, niezdecydowanie, obawę przed odrzuceniem, nieśmiałość itd. Twoje oczy są zwierciadłem Twojej duszy, to jak patrzysz na kobietę wiele o Tobie mówi, a kobiety są mistrzyniami w obserwacji męskiej mowy ciała i czytają z Ciebie, jak z otwartej księgi. Na pierwszej randce, chcą sprawdzić jakie masz intencje. Gapienie się, w szczególności nie tam, gdzie powinieneś, zbyt pożądliwe spojrzenie, może zniechęcić kobietę i sprawi, że pomyśli, że chodzi Ci „tylko o jedno”. Pamiętaj o przestrzeni osobistej, nie przekraczaj granicy intymności partnerki. Nie każdy jest gotowy, aby dopuścić drugą osobę blisko siebie już na pierwszej randce, uszanuj to. Obserwuj partnerkę, i zobacz jak reaguje na skrócenie dystansu między wami, jeśli widzisz, że przekroczyłeś granicę, wycofaj się spokojnie, nie obrażaj się, ani nie wyobrażaj sobie broń boże czego. Na początku znajomości ważne jest poczucie bezpieczeństwa oraz komfort psychiczny i fizyczny partnerów. Uśmiechaj się, bądź swobodny i autentyczny, nie spinaj się. Prosty przykład czego unikać ponad wszystko:
 7. Przyjmowanie postawy kowboja z westernu, czyli mężczyzna układa ręce w kształt trójkąta, zatykając kciuki na pasek albo wsuwając je do kieszeni, a reszta dłoni skierowana jest tak, aby wyprostowane palce wskazywały na jego krocze. Co odczyta kobieta z takiej postawy?- agresję seksualną, gotowość na seks, wysokie mniemanie o sobie. Tak samo zostanie odczytane poprawianie paska, manipulowanie przy spodniach, dotykanie nacechowanych erotycznie części ciała (jak np. wewnętrzna strona ud, klatka piersiowa itd.), zabawa guzikami koszuli, siedzenie w pozycji eksponującej krocze. Nie oglądaj się za innymi kobietami.
 8. Jeśli umówiłeś się z kobietą w restauracji czy kawiarni, nie siadaj na przeciwko niej, to nie rozmowa w sprawie pracy, czy spotkanie służbowe. Usiądź bliżej, dzięki temu dystans między wami będzie krótszy, co zbliża ludzi do siebie. Poza tym, takie siedzenie na przeciwko siebie może peszyć.
 9. Dotyk to ważna część budowania intymności. Pod pojęciem dotyk mam na myśli kilkusekundowe dotknięcie np. ramienia, ręki partnerki podczas wizyty w restauracji czy w kinie. Jeśli jesteście na spacerze, możesz spróbować ująć dłoń kobiety, jeśli jej nie puści, to dobry znak. Mężczyzna, który na pierwszej randce trzyma za długo dłoń kobiety, patrzy jej głęboko w oczy i prawi komplementy, wydaje się podejrzany.
 10. Komplementy zawsze są mile widziane, niech będą szczere i mimowolne, a nie na siłę. Zaleciłabym umiar. Tylko błagam, teksty w stylu: „zgubiłem się w twoich oczach, czy masz mapę”, albo o „aniele spadającym z nieba” są tanie.
 11. Słuchaj kobiety, słuchaj tego, co mówi, zadawaj pytania. Pokaż, że interesuje Cię ona i jej świat. Nie ma nic gorszego jak facet, który prowadzi monolog przechwalając się swoimi osiągnięciami, czy swoim kontem bankowym. Nie krytykuj, nie mów, że praca czy hobby kobiety to nuda.
 12. Temat tabu-Twoje byłe. Facet, który narzeka na swoje eksdziewczyny, to strzał w stopę. Omijaj też tematy kłopotliwe jak polityka czy religia, na to będzie jeszcze czas.
 13. Kobiety intrygują ciekawi mężczyźni, opowiedz jej o swoim hobby, wyprawie, zabłyśnij. Przede wszystkim mów, nie siedź cicho jak trusia. Kobiety lubią autentycznych, szczerych facetów, więcej opowiedz jej o sobie. Kobiety zakładają, że jeśli mężczyzna dzieli się z nią intymnymi sprawami ze swojego życia (na pierwszej randce omijaj tragiczne historie), to jej ufa i jest nią zainteresowany. Dwa lata temu czytałam o eksperymencie: Czy można zakochać się po godzinie, dwie osoby siedziały naprzeciwko siebie, patrzyły sobie w oczy i zadawały sobie pytania. Po tej godzinie, czuli się bardziej związani ze sobą. Więcej przeczytasz tutaj Żeby się zakochać, trzeba…
 14. Dobre maniery to podstawa (odsuń krzesło, otwórz drzwi, pomóż ściągnąć okrycie wierzchnie, zadbaj o partnerkę, nie przeklinaj).
 15. Nie nadużywaj alkoholu. Chyba nie muszę rozwijać tego wątku.
 16. Na pierwszej randce płaci mężczyzna. Koniec, kropka, tyle w tym temacie. Pamiętaj, aby mieć przy sobie więcej gotówki, są miejsca, w których nie zapłacisz kartą, terminal czasami się zawiesza. Jeśli Twoja partnerka będzie bardzo chciała zapłacić za siebie, to nie kłóć się z nią, niech zapłaci. Ale to informacja zwrotna dla Ciebie, kobieta, która nie potrafi przyjąć tak małego gestu jak uregulowanie przez mężczyznę rachunku, może mieć problem z przyjmowaniem innych rzeczy.
 17. Odprowadź, odwieź kobietę do domu. To dodatkowy czas, który możesz wykorzystać. P.s. jeśli odwozisz kobietę swoim autem, to zadbaj o jego czystość.
 18. Podziękuj kobiecie za miły wieczór.