Jak porwać gości weselnych do  tańca na waszym weselu ? Każdy doświadczony organizator imprez powie Wam, że kluczem do sukcesu jest odpowiedni dobór muzyki. Jeśli muzyka nie jest atrakcyjna, goście będą siedzieli za stołami, i nie będą uczestniczyli w zabawie. Będą się męczyć, albo co gorsza pójdą do domu. Porozmawiajcie z zespołem muzycznym, który będzie bawił gości na Waszym weselu, i przejrzyjcie wspólnie repertuar. Warto sprawdzić dokładniej co proponuje zespół. Gości przychodzą na wesele, aby się pobawić, więc zadbajmy o to, aby ta zabawa wypadła jak najlepiej.

Dzisiaj kilka pomysłów na to jak zamienić Wasze wesele w niezapomnianą szaloną noc tańców.

Ruszcie swoich gości do tańca :

 • Wynajmijcie profesjonalnego wodzireja, który sprawi, że wszyscy goście opuszczą swoje miejsca i w odpowiednim czasie wejdą na parkiet.
 • Zaproście profesjonalnego nauczyciela tańca, który na początku wesela da gościom godzinną lekcję tańca.
 • Wybierzcie jakiś temat, który ma rozruszać ludzi, np. tańce latynoskie, breakdance.
 • Zaangażujcie zespół do tanecznego kostiumowego spektaklu w przerwie tańców.
 • Niech orkiestra rozpoczyna tańce od wakacyjnych klasyków ( La Bamba, La Macarena, Saturday Night itp). Takie rytmy na pewno porwą gości do tańca.
 • Sami dajcie przykład gościom i ruszajcie na parkiet. Jeśli Młodzi dobrze się bawią i nie schodzą z parkietu, to goście chętnie się do nich przyłączą.
 • Zacznijcie imprezę od konkursu limbo ( limbo to taniec z Karaibów, z wyspy Trinidad, tancerze poruszają się w takt muzyki karaibskiej, po czym odchylają się do tyłu i tańcząc, kolejno przechodzą pod poziomą tyczkę, uważając żeby jej nie dotknąć. Tyczkę stopniowo się obniża i w końcu zwycięża ten, komu udało się przejść pod tyczką, nie dotknąwszy ani jej ani ziemi. ) albo inicjując węża między stolikami i zagarniając do niego weselnych gości.. W ten sposób zatrzymacie ich później na parkiecie.
 • ” Line dancing” – słyszeliście o tym, na pewno 🙂 To naprawdę może być dobra zabawa. Wspólny taniec do amerykańskiej muzyki country&western z wydawaniem kowbojskich okrzyków. Tak, wiem brzmi dziecinnie, ale się sprawdza na weselach 🙂
 • Zaangażujcie grupę trybutową, która będzie wyglądała jak Wasz ulubiony zespół i będzie wykonywała ich piosenki.
 • Wybierzcie jakąś dekadę muzyczną , niech orkiestra co której wejście gra piosenki retro lubiane przez wszystkich
 • Nic tak nie porywa do tańca jak swing. To przepis na sukces 🙂

Kochani pamiętajcie o jednym, mówię to z doświadczenia, mieszajcie różne gatunki muzyczne. Zabawa na weselu, na którym dominuje muzyka disco polo i disco to koszmar. Mówię poważnie. Ile można tańczyć na dwa, przechodząc z nóżki na nóżkę. Dobierzcie z zespołem tak repertuar, aby znalazły się w nich urozmaicone utwory .