Oświadczynom towarzyszą wielkie emocje i stres. Czy powie TAK , czy pierścionek jej się spodoba. Mam dzisiaj dla Was kilka rad, jak wybrać ten wymarzony pierścionek zaręczynowy.
Na początek przyjrzyj się jaką biżuterię nosi Twoja dziewczyna. Czy woli srebro czy złoto, delikatne i drobne czy może bogate wzory, jakie kamienie znajdują się w jej biżuterii. Zbierz jak najwięcej informacji. Jaką jest osoba, jaki ma charakter, co lubi, jak się ubiera. Wtedy jubiler będzie mógł Ci pomóc w wyborze odpowiedniego pierścionka. Możesz spytać swoją ukochaną o jakim pierścionku zaręczynowym marzy, albo poproś o pomoc jej siostrę czy przyjaciółkę.

Wybór masz naprawę duży. Kolor złota, fason, rodzaj kamienia i rozmiar – z tym będziecie musieli się zmierzyć.
Zdecyduj na początku w jakim kolorze będzie pierścionek : żółte złoto, białe złoto czy różowe złoto.

foto. www.kruk.pl

Czy będzie to klasyczny pierścionek zaręczynowy, w centrum którego umieszczony jest brylant, czy może bardziej oryginalny, odważny kształt z jednym kamieniem lub model wielokamieniowy ( np. kolorowy kamień plus brylanty).

Jeśli Twoja wybranka nosi srebro, dobrym rozwiązaniem będzie złoto białe, które również sprawdzi się idealnie, gdy Twoja ukochana jest wymagająca. Jeśli jest miłośniczką klasycznej złotej biżuterii, wybierz żółte złoto. Tradycjonalistki i minimalistki również pokochają żółte złoto. Różowe złoto to dobry wybór, jeśli Twoja wybranka lubi współczesne wzory lub styl vintage. Proste, geometryczne wzory lub solitery zachwycą osoby poszukujące nowoczesnych pierścionków.

Dla pań, które noszą delikatną i drobną biżuterie najlepszy będzie klasyczny pierścionek zaręczynowy, elegancki i subtelny. Dla pań, które wolą bogatą i nowoczesną biżuterię odpowiedni będzie pierścionek nowoczesny, mający odważny kształt, z kolorowym kamieniem.

Uwaga !!! Pierścionek zaręczynowy z czarnym diamentem to nowy, najgorętszy trend w biżuterii zaręczynowej . To bardzo oryginalne, niezmiernie eleganckie i ekstrawaganckie rozwiązani dla wyjątkowej kobiety.


foto. www.geselle.pl

Jeśli wybrałeś już kolor, fason i kamień teraz czas na ROZMIAR !!! Jak wybrać rozmiar pierścionka ? Zmierz średnicę wewnątrz pierścionka swojej wybranki, albo po prostu zapytaj. Możesz też zabrać jeden z pierścionków do jubilera, i ten profesjonalnie określi rozmiar. Oczywiście możesz też odrysować pierścionek na kartce, tylko pamiętaj, że od wewnętrznej strony.


foto. www.apart.pl

 

A teraz kilka informacji o najczęściej wybieranych kamieniach. Wszystkie informacje o kamieniach pochodzą ze strony .http://www.geselle.pl
Szafir – pięknie komponuje się z blond włosami i jasną cerą. Ten kamień nadaje szlachetności i elegancji rudowłosym paniom. Szafir ma właściwości duchowe, sprzyja wartościom moralnym i umacnia miłość. Polecany jest kobietom, które są żądne wiedzy, lubią uczyć się nowych rzeczy i są ciekawe świata. Szafir pomaga skoncentrować myśli, wspomaga kreatywne myślenie i pamięć. Otwiera umysł na nowe doświadczenia.
Rubin – idealny dla kobiet, które mają blond włosy i jasną lub delikatnie brzoskwiniową cerę, oraz kobiet o rudych lub miedzianych włosach. Rubin przywraca chęć do życia, dodaje energii i dynamizmu, sprawia, że osoby przygaszone i zrezygnowane zaczynają optymistycznie patrzeć w przyszłość. Panie, które mają potencjał, ale brakuje im czasem pewności siebie powinny nosić rubiny. Rubiny dobrze wpływają na osoby o niskim ciśnieniu i po przebytych ciężkich chorobach. Wspomagają szybką regenerację.
Topaz – przepięknie prezentuje się u blondynek, szatynek i brunetek o brzoskwiniowej i śniadej cerze. Topaz blue to kamień idealny dla delikatnych i jednocześnie nowoczesnych kobiet. Dodaje energii, a dodatkowo opóźnia procesy starzenia i sprzyja długowieczności. Topaz wspomaga szybkie zasypianie i zapewnia długi, zdrowy sen. Jeśli wybranka twojego serca jest typem marzycielki to topaz pomoże jej wdrażać marzenia w życie.
Tanzanit – świetnie uzupełni kreacje kobiet o rudych, rudoblond albo kasztanowych włosach i jasnej cerze. Tanzanit jest wskazany dla kobiet, które potrzebują energii, radości oraz uwolnienia od zmartwień. Pani, której spodoba się ten pierścionek, lubi wyróżniać się z tłumu i jest pewną siebie indywidualistką. Obecnie jest on jednym z najrzadziej występujących kamieni naturalnych.
Ametyst – najbardziej pasuje brunetkom o ciemnobrązowych lub ciemnoniebieskich oczach o jasnej lub ziemistej cerze. Idealny dla kobiet, które mają stresującą pracę i dużo na głowie. Ametyst łagodzi stres, przynosząc spokój i uwolnienie od negatywnych myśli. Pomaga radzić sobie z emocjami, wzmaga cierpliwość, uwalnia od codziennego zmęczenia i problemów, jest gorącą kąpielą dla umysłu po dniu ciężkiej pracy.
Szmaragd – idealnie pasuje kobietom o rudych włosach oraz blondynkom ze złotymi refleksami, o jasnej lub brzoskwiniowej cerze. Szmaragd nazywany jest kamieniem ,,Szczęśliwej miłości” – doskonały wybór na zaręczyny, ponieważ cementuje miłość. Wzmacnia serce i pomaga leczyć choroby oczu. Idealny dla kobiet, które często są rozdrażnione. Przyniesie im ukojenie i wprowadzi harmonię. Pomoże w utrzymywaniu dobrych relacji z przyjaciółmi i partnerem.

 

Małgosia