Dzisiaj kilka praktycznych rad dotyczących wyboru fryzury ślubnej. Fryzura stanowi dopełnienie stroju Panny Młodej, dlatego też jest tak istotna. Przy wyborze ślubnego uczesania należy wziąć pod uwagę zarówno typ urody Panny Młodej, jak i jej suknię, wzrost partnera, a nawet pogodę.

INDYWIDUALNE CECHY PANNY MŁODEJ – jej upodobania, rodzaj włosów, pełna akceptacja uczesania.
Osoby o krótkiej szyi dobrze się prezentują we włosach upiętych. Taka fryzura wizualnie wysmukla ich kształty
Panny Młode posiadające wysokie czoło nie powinny zaczesywać włosów do tyłu. Preferowane są tutaj fryzury z grzywką, lub zaczesane na bok
Panie z kręconymi włosami powinny zachować naturalność i nie upinać ich. Piękne loki tworzą naturalną, piękną fryzurę. Można je jedynie lekko upiąć
Jeśli jesteście posiadaczkami cienkich włosów, i chcecie nadać im objętości, lekko je pofalujcie.

SUKNIA – jeśli zdecydowałyście się na strojną, bogatą suknie, wybierzcie proste, gładkie uczesanie. Ekstrawagancka fryzura nie będzie dobrze wyglądała. Co za dużo, to nie zdrowo. Przy prostych sukniach, mniej dekoracyjnych możecie sobie pozwolić na bardziej szaloną fryzurę. Wtedy skromną suknię wzbogacicie śmiałym uczesaniem.

POGODA – Moje Kochane nie jesteśmy w stanie, niestety, przewidzieć pogody, jaka będzie w dniu ślubu, ale możemy się przygotować na jej kaprysy, np. silny wiatr, deszcz, śnieg. Przy silnym wietrze, który potarga rozpuszczone włosy, zdecydujcie się na ich spięcie i zaczesanie przodu do tyłu. Jeśli włosy mają tendencje do puszenia się przy najmniejszej dawce wilgoci, również warto pomyśleć o ich spięciu.

WZROST PANA MŁODEGO – na ten punkt powinny zwrócić uwagę Panny Młode, których wybranek nie jest zbyt wysoki. Niestety moje drogie panie w takim wypadku powinniście zrezygnować z wysoko upiętej fryzury, która optycznie doda Wam centymetrów.

DODATKI – decydując się na konkretną fryzurę, musimy dobrać do niej odpowiednie dodatki. Więc tutaj moja dobra rada, jeśli macie jakąś upatrzoną fryzurę , i w żadnym wypadku nie chcecie wybrać innej, warto porozmawiać z fryzjerem, który doradzi jaki dodatek będzie najbardziej odpowiedni. Mamy spory wybór : welon ( o różnych długościach), kwiat, pióra, diadem, przepaski, koraliki, spinki, kapelusze, stroiki. Jeśli wybrałyście ozdobę na włosy, warto poinformować o tym fryzjera, który dobierze do dekoracji odpowiednie uczesanie.

P.s. Pamiętajcie, że przy wyborze fryzury powinniście kierować się także jedną ważną zasadą, aby była ona odzwierciedleniem Waszej osobowości, charakteru. Musicie czuć się dobrze i swobodnie. Nie dajcie się namówić na coś, co kompletnie do Was nie przemawia, a pięknie i efektownie wygląda. Czasami prostota jest dużo efektowniejsza, niż wymyślne uczesania. Eksperymentujcie w domu, próbujcie różnych uczesań, metoda prób i błędów jest najlepsza, a następnie udajcie się do Waszego fryzjera, on zawsze służy profesjonalną radą 🙂