Męska Osobista Stylistka to ja, pełna pasji, nietuzinkowości, radości osoba, która powaga mężczyznom wyglądać lepiej. Osobista stylistka to przede wszystkim ekspert od wizerunku, który wspiera w rozwiązaniu każdego modowego problemu (m.in podstawowe zasady budowania stylizacji, nauka tworzenia gotowych zestawów, dobór stroju na konkretne okazje, przegląd szafy i porządki w niej, wspólne zakupy). Moja praca może mieć zupełnie różny charakter w zależności od tego, z czym dany klient do mnie przychodzi i na co sam klient daje sobie przyzwolenie przy kreowaniu wizerunku. Dla wielu mężczyzn zakupy to strata czasu, ewentualnie nieatrakcyjna konieczność, którą woleliby, żeby za nich zrobił ktoś inny. Innym towarzyszy brak weny w łączeniu poszczególnych elementów garderoby, często pojawiające się pytanie: „Czy to mi pasuje?”, poczucie zagubienia podczas zakupów czy kompleksy wynikające z budowy ciała. I tu wkraczam ja. Do zmiany wizerunku trzeba być przygotowanym również psychicznie, oraz wziąć odpowiedzialność za jego konsekwencje. Nie każdy jest gotowy na lepszą pracę, relacje, większe pieniądze, poprawę jakości życia, komfortu i nastoju. Do tego trzeba dać sobie przyzwolenie. Za rozwojem osobistym, za potrzebą zmiany swojego życia, zawsze idzie potrzeba zmiany wyglądu.

Każdy klient to indywidualne wyzwanie. Nie ma dwóch takich samych osób, schematycznemu podejściu do mody mówię stanowczo nie. Każdy mężczyzna to osobna historia i potrzeba. Pierwszym krokiem zawsze jest rozmowa, dzięki której mogę zebrać jak najwięcej informacji dotyczących pracy, pasji itd. danego mężczyzny. Słucham tego co mówi mężczyzna, obserwuje jego reakcje na daną stylizacje i „czytam jego zachowanie”, dlaczego? Sami mężczyźni zdradzili mi, że w znakomitej większości przypadków mężczyzna wybierając swój strój wybiera go pod kątem w jakim będzie (w jego mniemaniu) oceniany przez kobietę. Stąd we wszystkich sklepach z koszulami, garniturami itd. masa młodych dziewczyn (ekspedientek), które co chwile donoszą potencjalnemu klientowi nowe rzeczy i mówią mu, że cudownie w tym wygląda, bo wiedzą, że to jest jeden z głównych wyznaczników tego, jak ten mężczyzna oceni ten strój. Zależy mi na tym, aby klient czuł się w swoim ubraniu najlepiej jak to tylko możliwe, aby po zakończeniu usługi był zadowolony. Jest bardzo duża grupa mężczyzn, która na słowa atrakcyjnej, eleganckiej kobiety, że w czymś bardzo dobrze wygląda, nie będzie się w stanie przeciwstawić jej opinii i nawet kupi ten strój, ale w życiu go nie założy i będzie się źle czuła po pierwsze, że go kupiła, a po drugie, że nie była się wstanie przeciwstawić opinii atrakcyjnej kobiety. Dlatego w mojej pracy jestem trochę psychologiem, detektywem i coachem w jednym.

Wygląd determinuje wiele aspektów życia zawodowego i osobistego. Jest wizytówką człowieka, częścią tworzenia marki osobistej. Wizerunek osobisty, to również wizerunek firmy. Sprawdza się powiedzenie: Jak cię widzą, tak cię piszą, a jeszcze trafniej: tak ci płacą. Rzeczywiście, ludzie ubrani niestarannie i niechlujnie są gorzej odbierani niż osoby, które mają dobrze skompletowany strój. Wizerunek osobisty determinuje zaufanie i pozycje w relacjach międzyludzkich, nie tylko w pracy, ale również w relacjach damsko-męskich. Praktyczna wiedza, jak dobrze wykreować wizerunek może przyczynić się do rozwoju kariery zawodowej.

Dwa razy w roku portale modowe rozpisują się o najgorętszych trendach w modzie na sezon wiosna-lata oraz jesień-zima. Niektórzy ludzie są na bieżąco z trendami, i zakup nowych ubrań dostosowują do panującej mody. Ja również śledzę trendy, ale nie podążam ślepo za nimi, i do tego będę namawiam również mężczyzn. Jeśli poślubisz modę, owdowiejesz po sezonie, to jakość nie wychodzi z mody. Ubranie to nie wszystko, warto dobrać odpowiednie rozmiar i krój oraz kolor, tak aby podkreślić wszystkie atuty, czuł się komfortowo i dobrze. Budowanie swojego stylu do proces, w czasie którego trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie kim jestem, jakie mam wartości, co chcę poprzez strój przekazać, to świadomość siebie. Dla mnie to zaszczyt towarzyszyć mężczyźnie w tym procesie. Moim celem jest, aby każdy mężczyzna znalazł swój styl, indywidualny, unikatowy, dostosowany do jego osobowości.

Małgosia