Jednym z najprostszych sposobów na nadanie oprawie ślubnej spójnego wyglądu jest dobór schematu kolorystycznego, który będzie przewijał się przez całą uroczystość, począwszy od zaproszeń, poprzez suknie druhen, a skończywszy na kompozycjach kwiatowych. 

Ustalenie schematu kolorystycznego nie oznacza bynajmniej, że wszystko na Waszym weselu musi być idealnie pod kolor. Chodzi tu raczej o utrzymanie określonej palety barw na wszystkich elementach, co doda elegancji, szyku i spójności.  Wybierając swoje kolory przewodnie, weźcie pod uwagę porę roku, wygląd otoczenia, swoje upodobania, oraz charakter imprezy – czy będzie ona bardziej oficjalna czy na luzie.

Innym sposobem na powiązanie różnych elementów ślubu i wesela jest wprowadzenie motywu dekoracyjnego. Inspiracji możecie szukać wszędzie: w historii Waszego związku: ulubione miejsce spotkań, pierwsza randka, film lub książka ; wspólna wyprawa, hobby.

Inspiracji możecie poszukać również w obiekcie, w którym ma się odbyć ceremonia zaślubin czy wesele oraz w ich okolicy. Może wiąże się z tymi miejscami jakaś ciekawa historia albo legenda, a może styl architektoniczny.  To świetna inspiracja dla np. wybrania nazwy dla stolików, czy emblematu na zaproszeniach, tablicy z rozsadzeniem gości .