Co trzeba wiedzieć o pierwszym tańcu żeby był doskonały? O to zapytałam Fedora Sekuna zawodowego tancerza i instruktora tańca towarzyskiego, człowieka pełnego miłości i pasji do tańca. Rozmowa z nim i praca to przyjemności.  Jego profesjonalizm i serdeczność sprawiają, że każda para, która z nim pracuje czuje się swobodnie i pewnie. 

„Ogień w oczach, szczęśliwe twarzy i prawdziwy uśmiech nowożeńców zapalą każdego gościa pozytywnymi emocjami. I nikt nie zapomni takiej niespodzianki od pary, jak pierwszy taniec.
Dla pary nowożeńców pierwszy taniec- to jest ciężkie wyzwanie. Na początku wszyscy długo szukają muzyki, która spodoba się narzeczonemu i narzeczonej. Do tego chęć czegoś interesującego, niezwykłego.

Co trzeba wiedzieć o pierwszym tańcu, aby był doskonały ? :

1. Idealny czas na taniec to 2-2.5 minuty. Za ten czas goście nie stracą ciekawości do Waszego „deptania”. Choreograf dostosuje program do umiejętności pary.
2. Jeśli wstydzicie się tańczyć i nie lubicie uwagi ludzi, możecie skrócić Wasz taniec, to tak naprawdę tylko formalność.
3. Bierzcie pod uwagi ubranie, w którym będziecie tańczyć. Jeżeli to długa sukienka, to najlepiej wybrać Walca, który pozwala wolno kręcić i płynąc po parkiecie jak Księżniczka.
4. Jeżeli macie tematyczne wesele, to postarajcie się swoim tańcem podkreślić ogólny styl wesela.
5. Wybraliście krótką sukienkę? Możliwie zachcecie podziwić gości swoim jivem albo rock and rollem, czy innymi zapalnymi tańcami.
6. PILNIE! Trening najlepiej prowadzić w tym stroju, w którym będziecie tańczyć na weselu. Uszyć albo kupić spódnice treningową w tej samej długości. Razem z narzeczonym musicie znać dokładne rozmiary i odległość, która może pojawić się w trakcie tańcu.
7. Ubierajcie na treningi te buty, w których będziecie tańczyć pierwszy taniec. Po pierwsze, to pozwoli trochę roznosić buty (narzeczonych to tez dotyka), oraz sprawdzić czy podeszwa się nie ślizga, albo wysokość obcasów nie jest za duża.
8. Zwróćcie uwagę na meble i ilość miejsca w restauracji, gdzie będziecie tańczyć przed ułożeniem choreografii. Będzie przykro, jak ułożona choreografia nie zmieści się w danym miejscu do tańcu.
9. Mniej rozmawiajcie w trakcie tańca, uśmiechajcie się, patrzcie na siebie, miło przytulajcie się, czasami całujcie się. Pierwszy taniec- to jest to, co obowiązkowo będzie na nagraniu i zdjęciach.
10. Pilnie omówicie z Dj kiedy i jak powinna muzyka się włączyć i wyłączyć się.
11. Jeżeli Wy nie planujecie układać żadnej choreografii, a po prostu chcecie ładnie zatańczyć pierwszy taniec, proponujemy zrobić parę prostych elementów- nachylenia narzeczonej albo kręcić ją. To zróżnicuje proste tańczenie w miejscu i doda efektów.
12. Będzie bardzo słodko i wzruszająco jak do jednej tej samej muzyki zatańczy narzeczona ze swoim ojcem i narzeczony ze swoją mamą, a później zaproszą rodziców jeden jednego.”

Instagram: @fedyasakun

Strona internetowa: Fedor Sakun – Choreograf