Jesień to cudowna pora roku, obfitująca w całą gamę kolorów, m.in. fiolet oberżyny, brąz, szmaragdowa zieleń, pomarańczowy, grafit, śliwkowy, rdzawa czerwień ; które odzwierciedlają odcienie natury przygotowującej się na chłodne miesiące i ciepło domowego zacisza. Jesień to pora roku, kiedy znowu wszystko dookoła nas się zmienia.
 
Z czym kojarzy nam się jesień :
✔z szelestem kolorowych liści
✔kasztanami, żołędziami, szyszkami
✔kominkiem i brandy
✔jabłkami , śliwkami, gruszkami
✔świętem Haloween i Andrzejkami
✔świecami
✔ciemnymi nocami
✔ogniskami
 
 
 
 
 
 
 
 
Jesień to także takie kwiaty jak : amarylis, astry, chryzantemy, clematis, hosta, hortensja, dziurawiec. A również kolorowe liście i gałęzie, które świetnie nadają się do jesiennych bukietów ślubnych i dekoracji.  Do dekoracji można także wykorzystać dynie o różnych kształtach. Mogą służyć za wazony na kwiaty, a także być ozdobą stołów czy parapetów.  Kasztany, żołędzie i szyszki można wykorzystać np. jako winietki.
 
W Polsce klimat zmienił się na tyle, że wiele par decyduje się na ślub w jesiennych miesiącach, takich jak wrzesień czy październik. Często pogoda w te dni jest dużo korzystniejsza niż wiosna. Nie zapominajmy jednak, że jesień rządzi się swoimi prawami, a dni są coraz krótsze, a noce zimniejsze. Panna Młoda powinna z rozwagą dobierać suknie ślubną, a także pamiętać o nakryciu wierzchnim na wypadek chłodniejszego dnia.  Cięższe tkaniny takie jak np. sztuczne futerka, czy aksamit mogą być wskazane . Na ciepłe dni polecane są lekkie narzuty. O tej porze roku kusi kolor złoty. Panny Młode o jasnej cerze powinny pamiętać, aby nie nadużywać tego koloru. Jeśli chcecie, aby Wasz strój mienił się złotymi dodatkami, zafundujcie sobie trochę delikatnych złotych ściegów do trenu i welonu.
 
O tej porze roku łatwo o tanie i wesołe potrawy. Wszyscy wszak lubią pieczone ziemniaki z masłem, czy konfitury. Jesień to także okres dożynek, możecie wykorzystać dożynkowe smakołyki na waszym weselu.
Krwawa Mary to świetny Halloweenowy drink, dla lepszego efektu w kieliszku może pływać jadalna lub plastikowa gałka oczna 😀 – to pomysł dla szalonych państwa młodych.  Jeśli jesteście fanami tego święta, poproście barmana, żeby zaaranżował nawiedzony przez duchy bar: mnóstwo zielonego i pomarańczowego osadu w szklankach z cukrowym brzegiem ozdobionych ognisto pomarańczowymi, suchymi „papryczkami” miechunki. Jeśli uda mu się, aby ze szklanek buchała para, to efekt będzie niesamowity.  Jeżeli  na prawdę macie ochotę na prawdziwą imprezę w stylu Halloween, zakryjcie sufit i kąty czarną i pomarańczową siatką, przywiążcie balony, powierzchnię spryskajcie specjalnym , metalicznym konfetti, możecie także wykorzystać dynie, czarownice i szkielety.
 
Zaproszenia ślubne również mogą nawiązywać do pory roku. Możemy wykorzystać jako ich motyw przewodni wszystkie dobrodziejstwa jesieni, m.in szyszki, kasztany, żołędzie, jabłka. Sznurki, koronki także sprawdzą się w takiej stylizacji.
Jesienny plener także zachwyca – parki, ogrody w czasie tej pory roku prezentują się wspaniale.