Dzień Ślubu to jedno z najważniejszych wydarzeń nie tylko w naszym życiu, ale także, a przede wszystkim, w życiu naszych kochanych Mam. Ich córeczki czy synowie zaczynają nowy rozdział w swoim życiu. Nagle inna osoba staje się dla nich najważniejsza. Dla Matek to ogromne przeżycie. Po parze młodej, to właśnie na nie  zwrócone są oczy gości. Powinny tego dnia wyglądać wyjątkowo elegancko, wyróżniać się w tłumie. 
Jaki strój jest odpowiedni dla Mamy Pani i Pana Młodego ?  Hm, konwenanse i dress code mówią o tym, że powinien  to być strój skromny i schludny, w ciepłych kolorach. Najczęściej polecane są garsonki. Mamy nie powinny swoim wyglądem przyćmiewać Młodych. Moje Drogie Mamy, ślub Waszego dziecka to jedno z ważniejszych i stresogennych wydarzeń w Waszym życiu. Najważniejsze, to abyście czuły się dobrze i  komfortowo. Strój powinien pasować do Waszego temperamentu i charakteru. Nie zmuszajcie się do czegoś co kompletnie nie leży Wam w naturze.
Elegancka garsonka, długa suknia czy może sukienka do kolana – to wszystko zależy od Was.

Czego powinny UNIKAĆ Mamy :

  •  zbyt rażących i jaskrawych kolorów – nie chcecie wyglądać jak słoneczko, które generuje ciepło.
  • czerni – moje drogie wiem, że to modny kolor, i każda z nas, nie ważne jaką ma figurę świetnie wygląda w tym kolorze, ale strój w takim kolorze może zostać źle zinterpretowany. W szczególności, gdy przywdzieje go mama Pana Młodego. Nie muszę tłumaczyć dlaczego … 🙂
  • przesadnie głębokich dekoltów i mini. Kochane, ja wiem, że niektóre z Was są młode duchem i ciałem, mają temperament, ale jednak nie wypada, żeby mama Młodych pokazywała ciut za dużo.

Co jest NIEZBĘDNE Mamie : 

  • pamiętajcie o dodatkach do Waszej stylizacji : buty, torebka, biżuteria. Wszystko powinno ze sobą współgrać tworząc idealną całość.
  • wizyta u kosmetyczki i fryzjera. Umawiamy się wcześniej na wszystkie niezbędne zabiegi z naszą kosmetyczką : regulacja brwi, depilacja, zabiegi na twarz, manicure, pedicure, i oczywiście makijaż.
  • jeśli możecie sobie pozwolić na zabieg relaksacyjny w postaci masażu ciała czy twarzy w dzień poprzedzający ślub, polecam. Możecie urządzić sobie, także w domu małe spa – weźcie długą kąpiel z aromatycznymi olejkami, włączcie relaksacyjną muzykę, zapalcie zapachowe świece, nałóżcie maseczkę na twarz.   Będziecie zrelaksowane i wypoczęte w dniu ślubu.
  • luz w dniu ślubu, Wy już swoje zrobiłyście czas na zabawę !!! i co najważniejsze uśmiech na twarzy 🙂 to najlepszy dodatek do stylizacji. Wierzcie mi : -)

foto. https://www.bridesmagazine.co.uk/

 

Małgosia