Drogi Mężczyzno !!!

Ślub i wesele to uroczystości, które rządzą się swoimi prawami. Wybierając się na nie, powinniśmy odpowiednio dobrać strój.  Dzisiaj porozmawiamy sobie o najczęściej popełnianych błędach. 

16 najczęściej popełnianych błędów.

 1. Koszula z krótkim rękawkiem – taka koszula nie nadaje się na oficjalne uroczystości. Do garnituru nosimy zawsze koszulę z długim rękawem. Koniec kropka, tyle w tym temacie, nie ma dyskusji.
  Koszule z krótkim rękawkiem zakładane na imprezy okolicznościowe to relikt lat 90 tych, który nie wiem dlaczego przetrwał do dziś, w szczególności w małych miastach i wsiach.
 2. Koszulka pod koszulą – jeśli chcesz założyć taką koszulkę, nie ma problemu, Twój wybór – chociaż jest zbędna, bo to dodatkowa warstwa ubrania. Jeśli jednak się upierasz, jest tylko jedna zasada – nie ma ona prawa być widoczna.
 3. Rozpięta marynarka !!!! Jeden z najczęściej popełnianych błędów przez mężczyzn. Jest bardzo prosta do zapamiętania zasada – Marynarkę jednorzędową możemy mieć rozpiętą jedynie, gdy siedzimy przy stole. Kiedy stoimy, marynarka jest zapięta na górny guzik ( nigdy na wszystkie). Marynarka dwurzędowa jest zawsze zapięta !!!!
 4. Za długie spodnie – Im nogawka spodni jest węższa, tym krótsze powinny być spodnie. Tylna część nogawki, w momencie gdy stoicie, musi tworzyć linię prostą bez żadnego załamania. Przednia część nogawki powinna mieć maksymalnie jedno załamanie.
 5. Zły rozmiar garnituru – Drogi mężczyzno, garnitur ma być dopasowany do sylwetki, nie za mały, nie za duży. Jeśli szyjesz garnitur na miarę, nie będziesz miał z tym problemu. Jeśli kupujesz garnitur w sklepie, to wystarczy go od razu dopasować.  Czasami obserwuję mężczyzn z za dużymi marynarkami, czy za szerokimi nogawkami spodni, które sprawiają że sylwetka traci kształt, i pytam się sama siebie, gdzie ten facet miał lustro.
 6. Poliesterowy garnitur – każdy mężczyzna powinien mieć chociaż jeden porządny garnitur w szafie. W dzisiejszych czasach wyprzedaży, które sięgają nawet do 70%, naprawdę można kupić porządny garnitur w dobrej cenie.  Drogi mężczyzno, apel do Ciebie – czytaj metki. Poliester to sztuczna tkanina, która nie przepuszcza powietrza. Jeśli materiał posiada domieszkę poliesteru, nie kupujesz go.
 7. Wypchane kieszenie !!!! – zgroza 🙂 Drogi mężczyzno, zastanów się, po co Ci cały portfel ?! Wystarczy pieniądze przełożyć do kieszeni marynarki, tak samo telefon. Wypchane kieszenie wyglądają okropnie.
 8. Ściąganie marynarki, krawatu, rozpinanie koszuli – nie, nie i jeszcze raz nie. Pamiętam jak byłam małą dziewczynką pytałam tatę dlaczego nigdy nie ściąga marynarki na weselach. Odpowiedź była jedna – bo to FOUX PAS !!! Na oficjalnych imprezach, takich jak np. wesele mężczyzna nie ściąga marynarki, krawatu, muszki zostaje w niej do końca.
 9. Koszula wypuszczona na spodnie – zgroza 😮😮😮😮 nie, nie i jeszcze raz nie. Ostatnio naoglądałam się takich delikwentów, i to było naprawdę straszne. Elegancki mężczyzna nigdy nie pozwala sobie na takie zachowanie. Nie ważne czy idziecie tylko w samej koszuli, czy zakładacie marynarkę.
 10. A gdzie jest Twoja marynarka ?! – na wesele zakładamy marynarkę. Na oficjalne, eleganckie wyjścia marynarka to must have. Na zaproszeniu ślubnym jest informacja, gdzie odbywa się wesele. Nie dopuszczalne jest, aby do np. pałacu ubrać tylko koszulę.
 11. Odpowiednia koszula – co to znaczy ??? – koszula garniturowa, elegancka, a nie flanelowa, codzienna, w której chodzicie po bułki czy kosić trawę. Zobrazuje Wam to – ostatnio na weselu widziałam Pana, który nałożył na siebie spodnie od garnituru, do tego koszulę z grubego materiału, która była wypuszczona na spodnie. Zastanawiałam się, czy Pan nie pomylił imprez.
 12. Niewłaściwa długość krawatu – krawat ma sięgać do klamry paska !!! tyle w tym temacie.
 13. Brudne buty – wiem, że to nonsens, ale niestety jeszcze się zdarza zobaczyć mężczyzn w brudnych butach.
 14. Krótkie spodenki – widziałam ostatnio Pana, który miał bardzo elegancką górę i do tego krótkie spodenki . Wyglądał bardzo ładnie, świetna stylizacja, ale nie na wesele !!!
 15. Połyskujące garnitury – kilka lat temu były wielkim hitem. Garnitur z takiego materiału zakładamy wyłącznie w godzinach wieczornych.
 16. Koszula z krótkim rękawkiem i krawat – o tym, że krótki rękawek jest niedozwolony pisałam w punkcie 1.  Do koszuli z krótkim rękawkiem nie zakładamy krawata.

Małgosia