Wybór sukni ślubnej powinien być radosnym, ekscytującym oraz jednym z najbardziej wyjątkowych doświadczeń w Twoim życiu.  Poniżej kilka wskazówek, dzięki którym wybór wymarzonej sukni będzie łatwiejszy:

  • Jeśli chcesz uniknąć presji czasu i  pośpiechu, wybierz się na poszukiwania odpowiedniej sukni ok 9 miesięcy przed zaplanowaną datą ślubu. W niektórych salonach suknie szyte są na miarę i trwa to często nawet kilka miesięcy. Poza tym, dzięki temu będziesz miała czas na niezbędne przymiarki i poprawki.
  • Pamiętaj, w jakim miejscu i o jakiej porze roku odbędzie się Twój ślub. Twoja suknia powinna pasować do charakteru uroczystości, do klimatu, a tkaniny użyte do jej uszycia powinny być dostosowane do warunków atmosferycznych. Jesienią i zimą stawiamy m.in na suknie z długim rękawem, a latem na zwiewne i lekkie tkaniny.
  • Pisałam już o tym, ale przypomnę jeszcze raz – nie wybieraj się na zakupy z cała świtą ślubną. Dobierz sobie jedną lub dwie zaufane osoby, które szczerze Ci doradzą, z których zdaniem liczysz się.  Pamiętaj, że taka wyprawa często trwa cały dzień, warto by było po wszystkim podziękować tym osobą za wsparcie i pomoc, zaprosić na obiad czy kolację.
  • Bądź świadoma swoich potrzeb i swojego gustu !!! Przejrzyj swoją szafę, zastanów się w czym czujesz się najlepiej: zwróć uwagę na linię dekoltu, krój, materiał z jakiego uszyte są stroje.
  • Przejrzyj wcześniej gazety, portale ślubne, strony z sukniami. Zabierz ze sobą zdjęcia sukien ślubnych i innych elementów – butów, biżuterii, a także inspiracji: sal weselnych, dekoracji, wszystkiego co Cię inspiruje, jest zgodne z Twoim gustem. Będziesz mogła pokazać je sprzedawczyni w salonie, która będzie mogła łatwiej zrozumieć Twoje potrzeby, ideę przewodnią imprezy i zaproponuje spójne  z całością modele sukien ślubnych.
  • Pamiętaj o odpowiedniej bieliźnie – najlepiej w kolorze cielistym i biustonoszu bez ramiączek. Ubierz się ładnie, dzięki temu poczujesz się elegancko i wyjątkowo. Pamiętaj jednak, aby Twój stój można było łatwo ściągnąć i ubrać.
  • Ustal jakim budżetem dysponujesz. Poproś sprzedawczynię, by pokazywała Ci wyłącznie te kolekcje, które mieszczą się w Twoim przedziale cenowym. Pamiętaj, że możesz negocjować ceny.
  • Pamiętaj, aby zaufać swojemu instynktowi. Wybierz tę suknię, w której czujesz się najpiękniejsza.

Jeśli potrzebujesz fachowej pomocy, bardzo chętnie wybiorę się z Tobą i pomogę Ci wybrać tę jedną jedyną
Po rozmowie z Tobą, poznaniu Twoich marzeń i oczekiwań, znajdę dla Ciebie takie salony sukien ślubnych, w których znajdziesz swoje wymarzone modele. Dzięki temu zaoszczędzisz czas i energię.

Małgosia

 

 

źródło zdjęć: www.brides.com