Moje Kochane przyszłe Panny Młode
Jak mawia Renee Strauss, znana na całym świecie ekspertka z branży ślubnej, właścicielka luksusowego salonu sukien ślubnych : „Znalazłaś wymarzonego faceta, zacznij szukać odpowiedniej sukni ślubnej”.

Wybór odpowiedniej kreacji to nie lada wyzwanie. Dzisiaj porozmawiamy sobie o jednym, istotnym elemencie – Z kim wybrać się po suknię ślubną. Wydaje się, że odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta : mama, siostra, kuzynki, przyjaciółki … , niektóre panie zabierają ze sobą ojców, braci, przyjaciół. Możliwości jest wiele, ale zapominamy o jednej ważnej sprawie, idą na zakupy zabierzmy ze sobą osoby, które dobrze Was znają i szczerze Wam doradzą. Dlaczego to takie istotne ??? – osoba, która zna Wasz gust, wie w czym dobrze wyglądacie, będzie dobrym doradcą. Nie zabierajcie osób, które będą nic tylko Was chwalić i zachwycać się każdą kolejną kreacją. Ochy i achy zostawcie sobie na wesele. Szczerość jest bardzo ważna, i nie ma co się obrażać.

Dziewczyny często wybierają się na zakupy z całą ekipą – kilkanaście osób, tłum nie z tej ziemi. Po co ??? W salonie robi się wtedy wielkie zamieszanie, zamiast skupić się na Was, Wasze towarzyszki zachwycają się sukienkami, każda szuka takiej, która byłaby jej, a nie Waszą wymarzoną. Dziesięć kobiet, dziesięć propozycji Waszej stylizacji. Co za dużo, to nie zdrowo. To powiedzenie, w tej konkretnej sytuacji się sprawdza. Nie lepiej wybrać się w mniejszym gronie. Niech to będą osoby, których jesteście pewne.

Nie ograniczajcie się również do damskiego towarzystwa, wybór sukni ślubnej nie musi być kobiecym rytuałem. Moje Drogie, faceci mają świetny gust. Jeśli macie znającego się na modzie brata, przyjaciela czy kuzyna, zabierzcie go ze sobą. Mężczyźni mają inne wyczucie smaku. Kto najlepiej wie, co się spodoba Twojemu facetowi, jak nie inny mężczyzna. Moim zdaniem, facet to najlepszy doradca każdej kobiety. Atrakcyjna kobieta w oczach mężczyzny to zupełnie inny obraz niż w oczach kobiety. Poza tym, faceci nie są zazdrośni, zawsze uczciwie Wam doradzą.
Nie namawiam Was żebyście nie zabierały kobiet na zakupy, w żadnym razie. Każda panna młoda jest inna, i każda potrzebuje innego doradcy.

Ważna rzecz – nie istotne kto będzie Wam towarzyszył w zakupie sukni ślubnej – ważne, abyście nie pozwoliły się zdominować i wejść sobie na głowę. Ufajcie sobie i swoim decyzją.
To Twój wielki dzień, suknia którą wybierzesz, ma być Twoją WYMARZONĄ suknią ślubną, nie wymarzoną mamy, siostry czy teściowej, ale Twoją. Masz ją ubrać, spojrzeć na siebie w lustro i powiedzieć : Wyglądam świetnie, jestem piękna, jestem wyjątkowa. Masz się sama do siebie uśmiechać , czuć głęboko w środku, że to jest TA. Zaufanie do siebie to podstawa.

Małgosia