|  | 

Ślub

Wybór odpowiednich kwiatów i bukietu ślubnego: Porady dla panny młodej

img-responsive

Planując swój ślub, każda panna młoda musi zdecydować, jakie kwiaty i bukiet będą stanowić ozdobę uroczystości. To nie lada wyzwanie, zwłaszcza dla osób, które nie mają doświadczenia w aranżacji kwiatowej. W tym artykule poznasz porady dotyczące wyboru odpowiednich kwiatów i bukietu ślubnego, które pomogą Ci wybrać najlepszą opcję dla Twojego ślubu.

Wybór kwiatów powinien być dostosowany do stylu i charakteru ślubu

Podstawą dobrego wyboru kwiatów jest dostosowanie ich do charakteru i stylu ślubu. Przykładowo, jeśli organizujesz wesele w stylu rustykalnym, warto zdecydować się na kwiaty łąkowe, jak mak, chabry czy dzikie róże. Z kolei, w przypadku ślubu w stylu glamour, idealnie sprawdzą się peonie, róże i hortensje w intensywnych kolorach lub bieli.

Kwiaty dla panny młodej

Panny młode zwykle wybierają bukiety w kolorach, które odpowiadają stylowi ślubu i charakterowi sukni, jaką noszą. Istnieje kilka rodzajów bukietów, które cieszą się największą popularnością, a mianowicie:

1. Bukiet ręcznie wiązany – zwykle wykonany z jednego gatunku kwiatów, najczęściej róży. Ma prosty wygląd, ale z powodzeniem pasuje do każdej stylizacji i fryzury.

2. Bukiet kaskadowy – ozdobny, elegancki bukiet, w którym najważniejsze są długość i rozmiar kwiatów. Idealnie sprawdza się w przypadku tradycyjnych lub formalnych ślubów.

3. Bukiet kulisty – kwiaty układane są jeden obok drugiego, tworząc kulisty kształt. Ten wygląd pasuje do niemal każdej sukni oraz stylu ślubu i fryzury panny młodej.

4. Bukiet w zwisie – to elegancki bukiet wykonany z kwiatów o różnej długości, zwieszających się w dół. W stylistyce idealnie pasuje do ślubów vintage oraz boho.

Dobieranie kwiatów dla świadków i innych gości

Dobierając kwiaty dla gości, warto kierować się zasadami harmonii w barwach. Najchętniej wybiera się kolory, które pojawiają się w wiankach, bukietach czy dekoracji kościoła. W końcu wszystko powinno pięknie ze sobą współgrać i tworzyć jedną spójną całość.

Kwiaty do dekoracji kościoła i sali weselnej

Oprócz bukietów, warto rozważyć dobór kwiatów do dekoracji kościoła i sali weselnej. Zwykle wybiera się symetryczne kompozycje, złożone z kwiatów ciętych, gałązek, owoców i zieleni. Warto pamiętać o tym, żeby ozdoby były dostosowane do wybranej kolorystyki i stylu ślubu.

Ważne frazy i zdania:
– dobór kwiatów dostosowany do charakteru i stylu ślubu,
– bukiety ręcznie wiązane, kaskadowe, kuliste i w zwisie,
– dobór kwiatów dla gości – zasada harmonii w barwach,
– kwiaty do dekoracji kościoła i sali weselnej – symetryczne kompozycje,
– dopasowanie dekoracji do kolorystyki i stylu ślubu.

Podsumowanie

Wybór odpowiednich kwiatów i bukietu ślubnego to jedno z najważniejszych zadań, jakie przed sobą stawia panna młoda. Dlatego warto pamiętać o dostosowaniu kwiatów do stylu i charakteru uroczystości oraz właściwym dobieraniu bukietów dla panny młodej, świadków i gości. Po skorzystaniu z naszych porad z pewnością uda Ci się wybrać idealne kwiaty i stworzyć piękną dekorację na swój ślub i wesele.

wybor-odpowiednich-kwiatow-i-bukietu-slubnego-porady-dla-panny-mlodej

ABOUT THE AUTHOR