|  | 

Ślub

Po co kwiatek w butonierce?

img-responsive

Na pewno każdy wie, jak ważnym dniem dla Państwa Młodych jest ich ślub. Dlatego też robią wszystko, aby było tak jak należy. Musi być wszystko dopięte na ostatni guzik. W końcu to niezapomniany dzień. Kwiaty także są bardzo ważne. Nie tylko są ozdobą kościoła i Sali weselnej, ale także są w formie bukietu zarówno dla Panny Młodej jak i świadkowej. A co powiecie na kwiatek w butonierce? Jak wiadomo jest to bardzo modne. Coraz więcej mężczyzn ma butonierki przypięte do marynarki od garnituru ślubnego. To służy jako ozdoba. Niniejszy artykuł ma za zadanie przedstawić czy taki kwiatek jest potrzebny i w ogóle po co jest robiony do butonierki. Warto zatem zapoznać się z tekstem. Może kogoś zaciekawi.

Po co kwiatek w butonierce? Poznaj te ciekawe informacje

Zanim jednak odpowiemy na pytanie, warto zastanowić się czym w ogóle jest butonierka. Otóż jest to nic innego jak dziurka od guzika. Jednak guzika nie ma, a miejsce po nim pozostało. Dokładniej to zostało przecięcie, które  pełni rolę czysto estetyczną. Dokładniej obecnie jest to po prostu miejsce na kwiat albo wpinkę. Kwiaty, które są przypinane do butonierki są modne, ale jeszcze nie aż tak bardzo jak w innych krajach. Obecnie jednak bardzo dużo mężczyzn uważa, że noszenie w tym miejscu kwiatka jest niemęskie. Ale czy na pewno tak jest? To chyba kwestia gustu. Jednym się podoba, drugim nie. Jednak warto stwierdzić, że warto nosić kolorowy kwiat w butonierce. To podobno odmładza. Jednak powinno się go zakładać tylko na ważne okazje, typu ślub.

Czy ktoś w ogóle zastanawiał się jaki kwiat pasuje do butonierki najlepiej? Jeśli nie to warto zaznaczyć, iż chyba najpopularniejszy jak i najbardziej tradycyjny jest oczywiście goździk. Nie każdy wie, ale na pogrzeb i do fraka powinno się nosić tylko koloru białego. To samo dotyczy pana młodego w dniu ślubu. Goście jednak mają większą dowolność. Zatem mogą przyjść na uroczystość z goździkiem czerwonym, żółtym, niebieskim czy różowym. Do wyboru do koloru.Jednak można wkładać także takie kwiaty jak róża, chaber czy też gardenia. Jest to goździk jest najbezpieczniejszym wyborem. Wiele osób uważa, że powinien to być mały bukiet. Otóż nie. W ogóle nie powinien to być ani żaden stroik ani bukiet.  Musi to być jeden świeży kwiat. Nie przypinamy go do klapy, ale wkładamy łodygę w butonierkę.

Niestety jest pewien problem. Otóż butonierka często zaszyta  jest w marynarkach z wieszaka.  Co wtedy należy zrobić? Otóż wystarczy oddać ją do rozcięcia w pracowni krawieckiej.  Oni to zrobią dokładnie i sprawnie. Pod żadnym pozorem nie powinno się robić tego samodzielnie, gdyż można sobie uszkodzić marynarkę. A tego nikt nie chce. Dodatkowo warto także poprosić krawca o wszycie pod klapą pętelki podtrzymującej łodygę kwiatka. A co zrobić jeśli ktoś nie chce używać w takim przypadku prawdziwych kwiatów do butonierki? Jest tego rozwiązanie.  Otóżw  niektórych sklepach z akcesoriami można też znaleźć stylowe wpinki tekstylne, które przypominają kwiat.

Dodatkowo ważne jest to, aby była poszewka. Wszystko dlatego, iż  kwiat znajdujący się  w butonierce nie wyklucza  jej w ogóle. Jednak ważne jest to, aby obie te rzeczy się ze sobą  dobrze komponowały. Zatem najbezpieczniejszym wyborem jest oczywiście biała poszetka z lnu lub jedwabiu. Jak widać kwiat w butonierce jest nadal bardzo modny i nie oznacza to w ogóle, że jest niemęskie. Bardzo dużo mężczyzn dalej nosi kwiaty w butonierce. To bardzo dobrze i elegancko wygląda. Jeśli zatem ktoś zastanawia się czy warto to nosić, to odpowiedź brzmi zdecydowanie tak. Wszystko dlatego, iż oznacza to zarówno szyk i elegancję. A wiadomo jak to działa na kobiety. Ponadto jest to najbardziej uroczysty jak i efektowny dodatek w męskiej odzieży. Dlatego jeśli tylko mężczyzna ma okazję założyć garnitur, powinien zdecydować się także na butonierkę.

Tags
po-co-kwiatek-w-butonierce

ABOUT THE AUTHOR