|  | 

Ślub

Czy można dobrać suknię ślubną do figury?

img-responsive

Każdy wie jak bardzo ważny jest wybór sukni ślubnej dla Panny Młodej. To jest jej dzień, dlatego też musi wyglądać wyjątkowo i zjawiskowo. Dlatego też szuka sukni swoich marzeń. Musi być piękna i dopasowana do figury przyszłej Panny Młodej. Tylko skąd będziemy wiedzieć czy ona pasuje dla danej figury czy nie? Otóż tego będzie można dowiedzieć się z niniejszego artykułu. To właśnie tutaj będzie opisane jak dobrać suknie ślubną do figury. Jest to naprawdę ważny tekst. W szczególności jeśli chodzi o kobiety, które mają dylemat i nie wiedzą jaka suknia będzie do nich pasować.

Informacje czy można dobrać suknię ślubną do figury?

Kobiety zawsze dbają o to, aby wszystko co mają w szafie pasowały do ich figury. Tak samo jest w przypadku sukni ślubnej. Ona także musi pasować. Szczególnie, że to wyjątkowa kreacja, na bardzo ważny dzień w życiu. Niestety od razu trzeba zaznaczyć, iż nie jest to proste zadanie. Wymaga sporej wiedzy i dużego wysiłku. Tym bardziej, że nie każdy fason będzie dobrze wyglądał na każdej kobiecie. Dlatego trzeba tak dobrać suknię ślubną, aby podkreślała atuty, a maskowała niedoskonałości. Jeśli któraś z kobiet decyduje się na zakup nowej sukni to w tym przypadku nie ma zbyt dużego problemu. Suknia szyta jest specjalnie pod wymiary danej PannyMłodej. A więc robione jest to pod indywidualne zamówienie. Poza tym w salonach sukien ślubnych to kobieta, która tam sprzedaje jest w stanie doradzić w czym wyglądamy dobrze, a w czym nie.

Jeśli jednak chcemy kupić gotową suknię lub wypożyczyć to warto na samym początku zadać sobie pytanie jaką w ogóle mamy figurę. To bardzo ważne. Przecież każda kobieta powinna być świadoma tego jaką posiada figurę. Jeśli to już mamy zrobione to wtedy możemy przystąpić do szukania naszej wymarzonej sukni, która spełni nasze oczekiwania oraz dopełni całość. Warto w ogóle zapoznać się z jakimi typami mamy do czynienia. Otóż wyróżniamy między innymi:

  • Litera A (gruszka) – To jest figura kobiety, która posiada dość  szczupłą talię oraz niewielki biust. Natomiast jeśli chodzi o dolne partie ciała to są zdecydowanie większe. Dlatego też w takim przypadku należałoby zakryć biodra i uda. To właśnie tam kobiety o takiej figurze mają najwięcej. Można jednak podkreślić talię i plecy.
  • Litera H (jabłko) – Tutaj kobiety wyróżniają się dość dużym biustem, odstającym brzuszkiem oraz krągłymi biodrami. W tym przypadku warto zatuszować krągłości w okolicach brzucha i bioder. Warto za to podkreślić piękny, ponętny biust wybierając odpowiedni dekolt.
  • Litera X (klepsydra) – W tym przypadku mamy do czynienia zidealnymi proporcjami zarówno bioder jak i ramion czy biustu. Do tego występuje wąska talia. W tym przypadku Panna Młoda może sobie na szaleństwo. Może wybrać co tylko chce. Gdyż figura jest wymarzona.
  • Litera Y (kielich) – Tutaj mamy do czynienia z dość rozbudowanymi ramionami w stosunku co do dolnych partii ciała. Warto założyć więc rozkloszowane doły sukien, aby zrównoważyć sylwetkę. Musimy w tym przypadku unikać także jakichkolwiek sukien z odkrytymi ramionami.
  • Litera I (linijka) – Figura w tym przypadku jest bardzo filigranowa, z drobnym biustem oraz mało odznaczającą się talią. Często nazywana chłopczycą. Warto tu podkreślić szczupłe plecy, a także dość optycznie powiększyć biust.

Gdy już każda z kobiet wie jaki typ sylwetki posiada to powinna szukać sukni, która zakryje odpowiednie partie ciała. Musi tuszować to co powinna. Jednak jeśli jesteśmy w salonie sukien ślubnych to zdecydowanie poleca się wybrać do przymierzenia również te suknie, które według nas w ogóle nie będą pasowały do naszej figury. Na żywo całkiem inaczej to wygląda. Dlatego lepiej przymierzyć, niż później żałować tego, że się nie przymierzyło. Warto udać się na przymiarki z kimś jeszcze. Zawsze pomoże w wyborze i jak trzeba będzie to doradzi.

Tags
czy-mozna-dobrac-suknie-slubna-do-figury

ABOUT THE AUTHOR