|  | 

Ślub

Jak powinno się podawać obrączki?

img-responsive

Chyba jednym z najważniejszych symboli zaślubin jest zakładanie sobie wzajemnie Jednak dużo osób zastanawia się w czym powinno się je nieść, aby po prostu nigdzie się nie zapodziały. Nie ważne czy bierzemy ślub cywilny czy kościelny, to właśnie one są najważniejszym elementem. Bez nich ślub nie powinien lub nie może w ogóle się odbyć. Obrączki wiążą nowożeńców na zawsze. To także bardzo ważna pamiątka, którą nosimy na palcu od dnia ślubu. I tak przez całe życie. Warto zatem zadbać o to, aby zostały pięknie podane. Jeśli jednak ktoś nie ma pomysłu to warto, aby zapoznał się z niniejszym artykułem. To właśnie tutaj będzie opisane w czym nieść obrączki do ślubu.

Jak powinno się podawać obrączki?

W Internecie możemy znaleźć bardzo bogatą ofertę różnych pudełek na obrączki. Takie oferty mają także sklepy ślubne. I śmiało można stwierdzić, że wybór mają z roku na rok coraz większy. Wszystko przez większe oczekiwania młodych. Jakiś czas temu wystarczyła tradycyjna, bardzo popularna poduszeczka z ozdobnymi wstążeczkami. Była ona satynowa. Były one niesione przeważnie przez dzieci. Jednak to już dawno zniknęło i zostało zastąpione innymi pomysłami. Wszystko przez to, iż Młodzi chcą w sposób bardziej efektowny podawać swoje obrączki ślubne. Na pewno każdy wie, że przeważnie obrączki są podawane przez świadka Pana Młodego.

Istnieje kilka fajnych propozycji niesienia obrączek. Zaliczamy do nich między innymi:

  • poduszeczki z żywych kwiatów – Jest to obecnie bardzo popularne rozwiązanie. Szczególnie, że zastępuje dotychczasowe poduszki satynowe. Gdzie można je kupić? Otóż to proste. Zamawia się je po prostu u florystyki. Kwiaty wybieramy samodzielnie.
  • drewniane pudełeczka na obrączki – To chyba jeden z najpopularniejszych w ostatnim czasie sposobów na niesienie obrączki. Są one zarówno bardzo eleganckie jak i romantyczne. Nie ukrywajmy też, że jest to dość nowoczesny sposób. Warto jednak dopasować pudełko do stylu w jakim organizowane jest wesele. Pudełko jest naturalne, niewielkich rozmiarów. Może być wygrawerowane lub posiadać naklejkę z motywem graficznym na którym zostanie umieszczona data ślubu oraz imiona Pary Młodej. To idealna pamiątka na długie lata.
  • szklana szkatułka na obrączki – Tego typu sposób przechowywania obrączek jest także bardzo popularny. Szczególnie w ostatnim sezonie. Wpasowuje się w obecne trendy, jest modna. Pasuje ona zarówno do klimatu rustykalnego jak i bardzo eleganckiego. Co znajduje się w środku? Fajnym pomysłem jest wypełnienie środka mchem i lawendą. To także będzie cudowną pamiątką na długie lata.
  • ceramiczny talerzyk na obrączki – Taki sposób sprawdzi się tylko i wyłącznie podczas ślubu cywilnego. To nic innego jak zastępstwo prostych, metalowych tacek na obrączki. Dodatkowo fajne jest to, że można je wygrawerować. Chodzi o imiona Młodych i datę ślubu.
  • naturalne gniazdo na obrączki – To jeszcze mało popularny sposób. Jednak jeśli ktoś urządza wesele w stylu rustykalnym i kocha naturę to takie rozwiązanie jest właśnie dla takich osób. Jest to ptasie gniazdo, które wykonuje się samodzielnie albo z wikliny albo z patyczków. W środku należy umieścić obrączki ślubne.
  • plaster drewna na obrączki – To nic innego jak mały, pachnący kawałek drewna. To idealny pomysł dla osób, które lubią styl rustykalny.

Jak widać propozycji jest naprawdę bardzo dużo. Jednak to sprawa indywidualna jaki pomysł zostanie wybrany przez Parę Młodą. Każdy lubi przecież coś innego. Ważne, żeby było coś co można przechowywać przez długie lata i się nie zniszczy. Dlatego chyba najcześciej ludzie decydują się albo na szkatułkę albo na pudełko. Po ślubie można je przecież zamienić na pudełka na swoją biżuterię, a to dobry pomysł. Jeśli zatem chcesz kupić coś na obrączki, zapoznaj się z ofertami w internecie. Tam jest tego mnóstwo. Każdy znajdzie coś dla siebie.

Tags
jak-powinno-sie-podawac-obraczki

ABOUT THE AUTHOR