|  | 

Ślub

Jaka jest różnica między smokingiem a garniturem?

img-responsive

Jak wiadomo ubiór Pary Młodej na ich własny ślub jest bardzo ważny. Muszą czuć się w nich wyjątkowo. No i oczywiście wyróżniać się. Jak z Panną Młodą nie ma zbytnio problemu tak z mężczyznami jest problem. Chodzi o to, że mamy do wyboru albo smoking albo zwykły garnitur. Dużo osób nie wie czym one się różnią, dlatego też mają problem z wyborem. Niniejszy artykuł ma za zadanie przedstawić czym się różni smoking od garnituru. Dlatego jeśli ktoś planuje ślub i zastanawia się co kupić, warto aby przed zakupami zapoznał się z tekstem. Być może okaże się co dla niektórych bardzo pomocny.

Jaka jest różnica między smokingiem a garniturem?

Wiadomo, że bardzo dużo mężczyzn zastanawia się dokładnie nad odpowiednim wyborem. Jednak nie zdają sobie w ogóle sprawy z tego, czym te dwa eleganckie stroje męskie różnią się od siebie. Jedno i drugie zdecydowanie warto wybrać na swój ślub.

Zacznijmy może od opisu zwykłego garnituru. To nic innego jak strój dwu- lub trzyczęściowy. Ważne jest to, iż zawsze i to bez wyjątku składa się on z marynarki oraz spodni. Spodnie oczywiście muszą być uszyte z tego samego materiału oraz o takim samym wzorze i kolorze. Trzecim elementem, który czasami jest wybierany przez Pana Młodego jest oczywiście kamizelka. Jednak to następuje bardzo rzadko. Ponadto marynarki też mogą być różne. Mogą być one zarówno dwurzędowe jak i na jedno zapięcie. To jaki wybierze Pan Młody zależy tylko od niego.Warto także dodać, iż garnitur należy raczej do strojów bardzo uniwersalnych i występujących w różnych stylach. Można wyróżnić w sklepach garnitury, które mają welurowe i satynowe wykończenie oraz takie w kratkę lub też z lnianego materiału. Do wyboru do koloru. Każdy znajdzie odpowiedni rodzaj dla siebie. Pamiętaj także o tym, żeby odpowiednio dobrać dodatki do garnituru. Dobrej jakości krawat ślubny z jedwabiu podkreśli uroczysty charakter stroju ślubnego, a dopasowana poszetka dopełni całość.

Jeśli zaś chodzi o smoking to składa się on z większej liczby elementów.Mowa tutaj o marynarce, spodniach, muszce oraz do wyboru pas lub kamizelka. Smoking jest także często mylony. Szczególnie z frakiem. Smoking jednak jest bardziej wizytowy niż garnitur. Smokingu nie nosi się na co dzień. Ponadto zawsze jest koloru czarnego lub ciemnogranatowego. Mowa tutaj o marynarce i spodniach. Mucha za to czarna, a koszula biała. Jeśli zdecydujemy się na kamizelkę to mamy do wyboru kolor czarny lub biały. Natomiast jak ktoś ich nie lubi to powinien wybrać zdecydowanie pas. Dodatkowo pas ma na celu wydłużenie i wyszczuplenie męskiej sylwetki.

Kolejną ważną różnicą pomiędzy smokingiem a garniturem jest to, iż do garnituru jesteśmy w stanie założyć praktycznie każdy kolor butów wizytowych. Jednak ważne, aby pasowały do koloru paska. Jeśli chodzi o smoking to niestety, ale buty muszą być zawsze tylko i wyłącznie czarne.

Do smokingu dodatkowo powinno się dobierać zawsze czarne skarpetki. Nie białe. Muszą mieć ten sam kolor co buty. To ważne. Warto zaznaczyć, iż wybierając smoking nie można zapomnieć o czymś takim jak poszetka. Musi być biała. Musi znajdować się w brustaszy, czyli kieszonce twojej marynarki. Pasek do spodni w smokingu jest zabroniony. Natomiast w garniturze dozwolony. Nawet lepiej go mieć. W smokingu jedynie można wziąć pod uwagę szelki w czarnym lub białym kolorze. Spinki do mankietów także muszą być czarne, nie srebrne. Jeśli ktoś dodatkowo lubi nosić zegarki to on także musi być na czarnym, skórzanym pasku.

Kiedy można założyć smoking? Kiedy mamy zamiar uczestniczyć w takich uroczystościach jak bal sylwestrowy, karnawałowy czy nawet charytatywny. W takim stroju warto także udać się do opery czy teatru. Jeśli mężczyzna zdecyduje się na smoking to jego partnerka musi mieć długą wieczorową suknię. Natomiast garnitur jest na tyle uniwersalnym strojem, że można go zakładać zawsze kiedy chcemy. Można go zakładać na spotkania biznes -owe czy nawet do pracy w banku. Ponadto można go założyć na wesele nawet jeśli jesteśmy tylko gościem. Smoking do kościoła się nie nadaje, ale już na salę weselną po zmroku owszem.

Tags
jaka-jest-roznica-miedzy-smokingiem-a-garniturem

ABOUT THE AUTHOR