Breaking News
 |  | 

Ślub

Jaki jest welon hiszpański?

img-responsive

Każdy wie, że w dniu ślubu ubiór Pana Młodego jak i Panny Młodej jest bardzo ważny. Dlatego też wybierają taki, aby czuć się w nich wyjątkowo. Dodatkowo dla Panny Młodej ważny jest także welon. Jednak warto pamiętać, że musi on pasować do sukni i tworzyć całość. Tylko pytanie jaki welon jest najlepszy. Niniejszy artykuł ma za zadanie przedstawić jak wygląda welon hiszpański. Jeśli któraś Panna Młoda zastanawia się nad wyborem tego welonu to zdecydowanie powinna zapoznać się z treścią tekstu. Naprawdę warto.

Jaki są welony hiszpańskie?

Warto wspomnieć, iż welon hiszpański to w ostatnich latach bardzo popularny i najczęściej wybierany welon wśród Panien Młodych. Można go spotkać oczywiście w różnych długościach. Nie każdy wie, ale cechą charakterystyczną takiego welonu jest oczywiście koronka, która okala brzegi materiału. Ważną informacją jest także to, iż hiszpański welon wywodzi się z tradycyjnego stroju ludowego. Jest to model, który jest szyty z koła  z koronkowym obszyciem na całej jego długości. Nadaje eleganckiego wyglądu. Dodatkowo tego typu welon powinno się upinać dość wysoko na głowie. Można także po prostu przykryć nim naszą piękną fryzurę. Świetnie nadają się do uzupełnienia skromnych stylizacji jak i tych, które wykonane są z koronki. Podczas jego zakładania jest jedna ważna rzecz. Mianowicie chodzi o to, aby każdy zwracał uwagę, na to aby materiał zasłaniał ramiona panny młodej. Takie welony można znaleźć w trzech najpopularniejszych barwach. Zaliczamy do nich między innymi biel, beż i kolo szampański. Hiszpańskie welony noszą nazwę mantilla. Dużo osób uważa, że welon jest niepotrzebny, jednak pełni on funkcję estetyczną, dlatego warto go zakładać.

Welony hiszpańskie są popularne szczególnie gdy zmierzamy zorganizować wesele w stylu boho. Tego typu welony można zakupić albo w oryginalnym salonie sukien ślubnych stacjonarnych albo w sklepach internetowych. Jednak obecnie coraz częściej kobiety decydują się na odkupienie od kogoś welonu. Po co przepłacać. Wiadomo, że ślub jest tylko jedyną okazją, na której można sobie pozwolić na jego założenie. Zwłaszcza jeśli ktoś pochodzi z rodziny tradycjonalistów. Ponadto warto dodać, iż welony wykonane są przeważnie z tiulu. Ale nie tylko. Można spotkać też takie, które zrobione są w całości z koronki.Warto dodać, iż w tradycyjnej, hiszpańskiej wersji przymocowuje się go do dużego grzebienia, tzw. peineta. Taki welon pasuje przede wszystkim do sukni ślubnej, która także wykonana jest z koronki. Wtedy dopełni całość. Ważne jest także to, aby zarówno suknia jak i welon były wykonane z tej samej koronki. Jedna dobrze sprawdź się także przy sukni z falbanami w stylu hiszpańskim. Można wybrać krótki welon, sięgający do ramion albo welon katedralny, który będzie ciągnąć się aż za tren sukni. Jak go należy upiąć? Tak jak inne welony czyli grzebyczek wpinamy w wysoko upięty kok ślubny. Jednak popularne jest także przykrycie nim po prostu czubek głowy. Zależy pamiętać, iż musi zakrywać ramiona.Na tym bowiem właśnie polega jego urok. Welony stały się popularne w Hiszpanii w XVII wieku i były noszone przez wyższe sfery. Zakładane były wówczas tylko na specjalne okazje typu wesela, pogrzeby.

Jak widać tego typu welony są popularne wśród Panien Młodych. Dlatego też warto właśnie w taki zainwestować. Nie ważne czy jest on nowy kupiony prosto z salonu czy kupiony przez portal-e społecznościowe. Każdy z nich będzie pełnił taką samą funkcję na weselu. Welon to symbol, dlatego warto podtrzymywać tradycje. Mimo, że w Polsce moda na niego zaczęła się całkowicie niedawno to i tak zyskały na popularności. Bardzo dużo znanych osób decyduje się na jego założenie. Ogólnie welony może i nie są drogie ale kosztują około 300 zł. To cena za nowy. Dlatego czasami lepiej odkupić i ponieść trochę mniejsze koszty.

Tags
jaki-jest-welon-hiszpanski

ABOUT THE AUTHOR